Rangliste for Distrikt 5




Antal poster i resultattabel: 80

Rangliste pony spring 2024



RytterHest/ponyKlubPoints
Silja Sofie WIchmann DuusGONZALES D'08 - 1Næstved Sportsrideklub65
Edith Paludan SeedorffKILDEGAARDS FALLULAH - 1Maglebjerg Sportsrideklub22
Amilia CipikoffVINCENZO 8 - 1Fladså Rideklub13
Nanna Melia kyhnTATTYGAR DEXTER - 3Nykøbing Falster Rideklub10
Anton Ploug Rogren3DR KYD CASSIDY - 1LFH Rideklub9
Vigga HolandCOCIO - 1Vordingborg Sportsrideklub9
Alison Riegels MelchiorDINOZZO IWE - 1Vordingborg Sportsrideklub8
Ella FerTRIANA - 1Næstved Sportsrideklub7
Lærke FriisDUNLUCE TANGLED UP IN BLUE - 1Nykøbing Falster Rideklub6
Jasmin PedersenASLAN - 2Vordingborg Sportsrideklub6
Julie Dam-MikkelsenHVIRVELVIND - 1Nykøbing Falster Rideklub6
Mathilde Amalie JensenJARIS LOKIRO - 2LFH Rideklub5
Karla Mai Hovmand-JensenALPHY - 1Maglebjerg Sportsrideklub5
Benedicte Christina JensenHAAHR'S GRANADA - 1Baunehøj Rideklub Næstved5
Silke PedersenSAXENHØJ'S JOAKIM - 1Maglebjerg Sportsrideklub5
Alma RolvungLYKKEVANGS TINUS - 2Vordingborg Sportsrideklub4
Celestine grønborgSAVANNAH - 2Vordingborg Sportsrideklub4
Simone StimoseFILUR LIMPO - 1Faxe Køre- & Rideforening4
Alberte BenfeldtCAMELOT - 2Næstved Sportsrideklub4
Julia JørgensenSPRINGERS ROYAN - 1Nykøbing Falster Rideklub4
Kajsa HollenderBUSTER - 1Næstved Sportsrideklub4
Nathalie ModewegBARCARDI - 1Maglebjerg Sportsrideklub4
Emma TranbergLABAN - 3Baunehøj Rideklub Næstved4
Milla Engsted LarsenASTERIX - 2Baunehøj Rideklub Næstved4
Regitze VilhelmsdalROMEO'S ISA - 2Vilhelmsdal Sportsrideklub4
Mille ThygesenLUNDEMARKSGÅRDS SNE - 2Faxe Køre- & Rideforening4
Tilde Dyberg DickowSØSTGÅRDS PHILLIPPA - 2LFH Rideklub4
Anton Ploug RogrenLUCY - 1LFH Rideklub4
Vanilla SmithNÆLDEGAARDS LUKAS - 1Sakskøbing Rideklub4
jasmin anna nielsenJULIE LUCIA - 3Møns Sportsrideklub4
Julie Rygaard DalWARENO - 1Nykøbing Falster Rideklub3
Mie Bjerre AndreasenDAHLSMINDE MILANO (DNK) - 3Nykøbing Falster Rideklub3
Mille Lykke JørgensenBAST BIRKEGAARD - 1Faxe Køre- & Rideforening3
Agnethe TobiasenLEHENAGH TINY - 1Lollands Rideklub3
Ida BondeSIEGÅRD'S PERNOD - 1Nykøbing Falster Rideklub3
Josephine Jorck-jorckstonAASTRUPGAARDS NALA - 1Maglebjerg Sportsrideklub3
Malou HavenELMELY'S JERICO - 1Faxe Køre- & Rideforening3
ea sandgrenØSTERVANGS AVANTI - 2Valbjerggaard Sportsrideklub2
Lara ElsayedTHERS MOLLY MALONE (DNK) - 2Nykøbing Falster Rideklub2
Benedicte Christina JensenBRILLIANT BOURBON AF LANDLYST - 1Baunehøj Rideklub Næstved2
Silje JørgensenJACK SPARROW - 2Næstved Sportsrideklub2
Astrid RysgaardAL CAPONE DM - 1Vordingborg Sportsrideklub2
Emilie Hyldgaard JacobsenÅMOSEGAARD'S DHARMA - 1Vordingborg Sportsrideklub2
Lisbeth AndersenHJORTHØJ'S SUCCES - 1Faxe Køre- & Rideforening2
Ann-Sofie ScheelMUNKEBORGS CLOUDY - 2Maglebjerg Sportsrideklub2
Leonora VestergaardLIL APRIL - 3Næstved Sportsrideklub2
Lærke RudDA VINCI - 1Faxe Køre- & Rideforening2
August DallTT CALLE BARBERA - 1Næstved Sportsrideklub2
Lærke Kjærgaard LarsenSERAFINA - 2Vordingborg Sportsrideklub2
Emmely MatherMIDNIGHT MOON - 2Valbjerggaard Sportsrideklub2
Aura BergkvistSTRANDGÅRDENS MOONLIGHT - 1Fladså Rideklub2
Merle HansenJAMES 2018 RED AND WHITE BOY - 1Vordingborg Sportsrideklub2
Camille Skov SørensenBRUN LASS - 1Valbjerggaard Sportsrideklub2
Karoline GjesingMEG - 1Baunehøj Rideklub Næstved2
Klea HansenDORTHEALYST PEPTALK (DNK) - 2Sydsjællands Køre- og Rideforening2
Nikoline JakobsenBUGSY - 1Faxe Køre- & Rideforening2
Nathalie ModewegSHEILA - 1Maglebjerg Sportsrideklub1
melani nielsenROB ROY - 1Vordingborg Sportsrideklub1
Malthe KrygermeierBANDIT - 3Sakskøbing Rideklub1
Nikoline EllgaardBUGSY - 1Faxe Køre- & Rideforening1
Yasmin FretsZOYA - 1LFH Rideklub1
Saga SchröderNYEGAARDS NICOLL - 1Skovlundegård Rideklub1
Isabella Rosdahl-JensenSIEGÅRD'S PERNOD - 1Nykøbing Falster Rideklub1
Lærke Holst BathumSKELHØJS BELLEVUE - 2Næstved Sportsrideklub1
Mie Bjerre AndreasenDAHLSMINDE GLORY (DNK) - 2Nykøbing Falster Rideklub1
Kimmaja GranovKJØLENS FASCINATION - 1LFH Rideklub1
Lærke Bøgvad KibsgaardRS LADY MARMELADE - 2Maglebjerg Sportsrideklub1
Alberte BodeholtANNE GRETHE - 1LFH Rideklub1
Kalla HolandCALIFORNIA DREAMER - 2Vordingborg Sportsrideklub1
Aliena Marie Damgaard SvendsonSTEGSTEDGAARDS ALWILDA - 1LFH Rideklub1
Alina CipikoffPOL'S GENO - 1Fladså Rideklub1
Jasmin PetersenDOYLAN IMPERIAL ELEGANCE - 1Nykøbing Falster Rideklub1
Laura Reffstrup Møller-HansenLUNDEMARKSGÅRDS SOLIST - 2Næstved Sportsrideklub1
Isabella Rosdahl-JensenTHERS MOLLY MALONE (DNK) - 2Nykøbing Falster Rideklub1
Emmely EnemarkBOOLAGH BLACKBEARD - 1Baunehøj Rideklub Næstved1
Emilie NielsenCALANDIAS FIREFLY - 1LFH Rideklub1
Emilie FrostHORSHOLM'S MR. RED - 1Vordingborg Sportsrideklub1
Tilde Dyberg DickowTEAM BABS'S EJEA - 3LFH Rideklub1
Lærke Holst BathumSKELHØJS HARLEY - 1Næstved Sportsrideklub1
Frida FossingCLOGHEEN AS IT WAS - 3Baunehøj Rideklub Næstved1



Antal poster i resultattabel: 77

Rangliste hest spring 2024



RytterHest/ponyKlubPoints
Christian kyhnLUDO 32Nykøbing Falster Rideklub26
Laura Lundtorp OlsenLILLEVANGS CHRISTOBaunehøj Rideklub Næstved19
Aliena Marie Damgaard SvendsonCHRISBIELFH Rideklub13
Kirstin SkjoldshøjPAULINEBaunehøj Rideklub Næstved13
Lars BirkedalOBAMA VAN DE WITTEMOERENæstved Sportsrideklub11
Kirstin SkjoldshøjCOCOLOUBETBaunehøj Rideklub Næstved7
Maja Dion LarsenIM A GOLDEN PEPPYVordingborg Sportsrideklub7
Emma HolseIVOSuhrsminde Rideklub7
Aia FriisSKOVLY'S HEART MELTINGValbjerggaard Sportsrideklub7
Lisa HøjkildeREJASydsjællands Køre- og Rideforening6
Kaya Skov SørensenTAROK BJERGETValbjerggaard Sportsrideklub6
Signe Østerlund FrederiksenBACARDIFladså Rideklub6
Camilla RasmusenMAGIC'S ZALVAROVordingborg Sportsrideklub6
Frederikke AagesenGENESIS-MINAMaglebjerg Sportsrideklub5
Cecilia EdelskovLETICIAFladså Rideklub5
Camille Skov SørensenBABYValbjerggaard Sportsrideklub4
Louise KochSÉRGIO BUMBLEBE BAKER-FINCHLFH Rideklub4
Jannie PetersenCARRINGTONSuhrsminde Rideklub4
Mille Lykke JørgensenGEANT DU PETIT-HALLET ZFaxe Køre- & Rideforening4
Sandra Busk AndersenBEYOND COMMON LOVEVordingborg Sportsrideklub4
Lina Marie Nicoline RasmussenDIVA TCLFH Rideklub4
Camilla KristensenHAVANA SLFH Rideklub4
Maria NielsenFJORDVANGENS ALICANTESuhrsminde Rideklub3
Gabriella Alice raphael hanckeSYVHØJEGÅRDS ATHOSBaunehøj Rideklub Næstved3
Kirstin SkjoldshøjCONTILENSKY PSBaunehøj Rideklub Næstved3
Louise KochMINDEGAARDS SCT SCHULINOLFH Rideklub3
Emilie Hyldgaard JacobsenNIKI IVVordingborg Sportsrideklub3
Lærke DalskovDALTO AF SILKEBAKKENNæstved Sportsrideklub3
Emilie BuchLILLESKYTTEHUS AMIGOBaunehøj Rideklub Næstved3
Frida Søgren BrammingTOFTEGÅRDENS LAMBORGHINIFaxe Køre- & Rideforening3
Sofia JacobineMY IMAGINATION XX (SWE)Næstved Sportsrideklub3
jennifer lundbyPHBS VALDEMAR SEJR XX (DEN)Sydsjællands Køre- og Rideforening3
mie wedeWEDE'S MISS DIAMidtlollands Rideklub3
Marlene RosenheimWORRES FARRARISuhrsminde Rideklub3
Ida Katrine FærkCOCKTAILS COMME FAUT-L DWBBaunehøj Rideklub Næstved3
Sara Katrine LangerupABILDGAARDS SUCCESSakskøbing Rideklub2
Lærke NielsenCHÉRIBaunehøj Rideklub Næstved2
Oline PetersenGUSTAVSkovlundegård Rideklub2
Mona MortensenSHARONSuhrsminde Rideklub2
Heidi Raaberg ChristiansenHJORTHØJ'S XANDIAFaxe Køre- & Rideforening2
Ester Paludan SeedorffBABETT-FMaglebjerg Sportsrideklub2
Laura Reffstrup Møller-HansenLITTLE BUTTERFLY 3Næstved Sportsrideklub2
Lærke NielsenZIRANETTEBaunehøj Rideklub Næstved2
Simone VintherMØLLEBÆKGAARDS CI MAGNIFIQUENæstved Sportsrideklub2
Cirkeline Højvang ØsterøØSTMARKS GRAND DELUXEVordingborg Sportsrideklub2
Nikoline EllgaardINTERTAINER GLNFaxe Køre- & Rideforening2
Simone VintherPRINCESS CELINANæstved Sportsrideklub2
Isabella LundGORSNEUADD CONTENDERBaunehøj Rideklub Næstved2
Noam GoltermaZACHO MISS DIXIEFladså Rideklub2
Sofia JacobineFOXY BOYNæstved Sportsrideklub2
Linette Sofie HansenCAVENDISHFladså Rideklub2
Silja Gretha CramerFUGAZYFaxe Køre- & Rideforening1
Celina PedersenRØDTJØRNS GASTONMaglebjerg Sportsrideklub1
Natasja Houby Skov MadsenCONTENDRA 4Næstved Sportsrideklub1
Simone VintherTIBERIUS GRONæstved Sportsrideklub1
Silje MadseTORSLUNDEGÅRDS VICTORYNykøbing Falster Rideklub1
Lisa OggesenCARENELLOMaglebjerg Sportsrideklub1
Miamaja Rousing LarsenFOREVER B TVordingborg Sportsrideklub1
Michele StenderLILLEGAARDS JUST A DREAMMidtlollands Rideklub1
Boline JensenGUSTAVSkovlundegård Rideklub1
Nina RasmussenCHILLI DANTEFaxe Køre- & Rideforening1
Micha VertingBLÀMI OVERGAARDSkovlundegård Rideklub1
Linda Sandø SimonsenLE KLINT VBaunehøj Rideklub Næstved1
Vickie OlsenGRAVGAARDS ZANDERMaglebjerg Sportsrideklub1
Maria TextorMØLLEHØJENS VITARO NYHOLMVilhelmsdal Sportsrideklub1
Laura Kähler NorskerEXPRESS AF SKOVSØGÅRDNæstved Sportsrideklub1
Maibritt LøvhøjISABELLNykøbing Falster Rideklub1
Lærke NielsenRIMINI VAN 'T VALISSENHOFBaunehøj Rideklub Næstved1
Mark Frydendahl HansenCAYENNE F. DAMGAARDNæstved Sportsrideklub1
Amanda BonnevieKRAGBECH'S HILLMANNæstved Sportsrideklub1
Line Juul PedersenTÅGERUPS MAVERICKSydsjællands Køre- og Rideforening1
Edith Paludan SeedorffCLAIR ABNMaglebjerg Sportsrideklub1
Lene OlsenTIMBERLAKEFaxe Køre- & Rideforening1
Janni JacobsenKAMAR'S SAGANæstved Sportsrideklub1
Mia KansagerPRADA ZNykøbing Falster Rideklub1
Sophia ClausenNEAPOLITANO XXV-25Nykøbing Falster Rideklub1
Laura Lundtorp OlsenKATHMANDUBaunehøj Rideklub Næstved1



Antal poster i stævnetabel: 26


StævneDisciplinStævnedatoStatus
LFH RideklubDressur/Springning20-01-2024 - 21-01-2024Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur20-01-2024 - 21-01-2024Under afvikling
Nykøbing Falster RideklubSpringning27-01-2024 - 27-01-2024Færdig
Nykøbing Falster RideklubDressur28-01-2024 - 28-01-2024Færdig
Nykøbing Falster RideklubDressur10-02-2024 - 11-02-2024Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur17-02-2024 - 18-02-2024Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedDressur16-03-2024 - 17-03-2024Under afvikling
Vordingborg SportsrideklubDressur/Springning23-03-2024 - 24-03-2024Færdig
Nykøbing Falster RideklubSpringning28-03-2024 - 29-03-2024Færdig
Faxe Køre- & RideforeningSpringning31-03-2024 - 31-03-2024Færdig
Suhrsminde RideklubDressur06-04-2024 - 07-04-2024Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur13-04-2024 - 14-04-2024Færdig
Nykøbing Falster RideklubDressur20-04-2024 - 21-04-2024Færdig
Næstved SportsrideklubDressur/Springning20-04-2024 - 21-04-2024Færdig
Suhrsminde RideklubDressur09-05-2024 - 09-05-2024Færdig
Vordingborg SportsrideklubSpringning10-05-2024 - 10-05-2024Færdig
Skovlundegård RideklubDressur11-05-2024 - 11-05-2024Færdig
Faxe Køre- & RideforeningSpringning15-05-2024 - 15-05-2024Færdig
Valbjerggaard SportsrideklubDressur/Springning18-05-2024 - 19-05-2024Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning22-05-2024 - 22-05-2024Færdig
Maglebjerg SportsrideklubDressur/Springning25-05-2024 - 26-05-2024Færdig
LFH RideklubDressur/Springning25-05-2024 - 26-05-2024Færdig
Næstved SportsrideklubSpringning30-05-2024 - 30-05-2024Færdig
Næstved SportsrideklubSpringning31-05-2024 - 02-06-2024Færdig
Sakskøbing RideklubDressur01-06-2024 - 01-06-2024Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning05-06-2024 - 05-06-2024Færdig