Rangliste for Distrikt 5




Antal poster i resultattabel: 43

Rangliste pony dressur 2024



RytterHest/ponyKlubPoints
Catharina LarsenKLÆSTRUPS CONRAD - 1LFH Rideklub60
Silje JørgensenJACK SPARROW - 2Næstved Sportsrideklub44
Marie Guldberg LauridsenDREAM STEP - 2Suhrsminde Rideklub36
Laura Mila HansenGRIBSVADS GIGO JO - 2Nykøbing Falster Rideklub33
Regitze VilhelmsdalROMEO'S KAWASAKI - 1Vilhelmsdal Sportsrideklub29
Laura Reffstrup Møller-HansenLUNDEMARKSGÅRDS SOLIST - 2Næstved Sportsrideklub24
Cirkeline Lærke lundqvistØRNAGERGÅRD CASINO - 1Sakskøbing Rideklub22
Celine Agerbo OlsenFLASH GORDON - 1Maglebjerg Sportsrideklub21
Steffanie W MathisenPOPPELGÅRDENS DA CAPO - 2Suhrsminde Rideklub18
Mie Bjerre AndreasenDAHLSMINDE GLORY (DNK) - 2Nykøbing Falster Rideklub16
Regitze VilhelmsdalROMEO'S ISA - 2Vilhelmsdal Sportsrideklub15
Marie LarsenLADY - 2Baunehøj Rideklub Næstved15
Vanilla SmithNÆLDEGAARDS LUKAS - 1Sakskøbing Rideklub15
Amalie Preisler ChristensenIVO - 2Sakskøbing Rideklub15
Vera ChristensenGOLDEN STARLIGHT - 2Faxe Køre- & Rideforening15
Ida Sophia Brenøe AndreassenCHABLIS - 1Fladså Rideklub14
Clara Winther VeelBOMGAARDENS DASH OF GLORY - 1Nykøbing Falster Rideklub14
Julie Dam-MikkelsenHVIRVELVIND - 1Sakskøbing Rideklub14
Clara RasmussenKOKKEDALS TRITON - 1Næstved Sportsrideklub13
Victor Krøjberg LodbergTOFTEGAARDS ILLUSION - 2Faxe Køre- & Rideforening12
Marie Kathrine Kryder AndersenMUNKEBORGS CLOUDY - 2Maglebjerg Sportsrideklub12
Agnes Piil HansenCHATEAU - 1Vordingborg Sportsrideklub10
Lisbeth AndersenHJORTHØJ'S SUCCES - 1Faxe Køre- & Rideforening10
Julia JørgensenSPRINGERS ROYAN - 1Nykøbing Falster Rideklub9
Julie Rygaard DalWARENO - 1Nykøbing Falster Rideklub9
Emilie NielsenCALANDIAS FIREFLY - 1LFH Rideklub8
Esther Knudsen HemmingsenALBERT - 3Sakskøbing Rideklub8
Julia JørgensenBLUE CROWN - 3Nykøbing Falster Rideklub7
Laura Hulvej GrastengaardTOFTEGAARDS HURRICANE - 2Næstved Sportsrideklub6
Astrid RysgaardAL CAPONE DM - 1Vordingborg Sportsrideklub5
Ronja Beier RasmussenSKOVLUNDEGÅRDS LA' VENDEL - 1Skovlundegård Rideklub5
Marie Louise AbrahamsenSTÅRUPS DRUE - 1Suhrsminde Rideklub4
Carolina Vangkilde SommerlundMOONLIGHT - 1Næstved Sportsrideklub4
Lærke Lemvig OlsenMINI MULE - 3Sydhavs Rideklub4
Alina CipikoffPOL'S GENO - 1Fladså Rideklub4
Liva KeisHESSELTEICHS A CANDY MAN - 1Suhrsminde Rideklub3
Sofia Grønlund AndersenSKOVLUNDEGÅRDS RIAH - 1Skovlundegård Rideklub3
Alma RolvungLYKKEVANGS TINUS - 2Vordingborg Sportsrideklub3
Mie Bjerre AndreasenDAHLSMINDE MILANO (DNK) - 3Nykøbing Falster Rideklub3
Emilie FrostHORSHOLM'S MR. RED - 1Vordingborg Sportsrideklub2
Lara ElsayedTHERS MOLLY MALONE (DNK) - 2Nykøbing Falster Rideklub2
Chanel BoesenAMIGO - 2Suhrsminde Rideklub2
Nikoline JakobsenBUGSY - 1Faxe Køre- & Rideforening1



Antal poster i resultattabel: 68

Rangliste hest dressur 2024



RytterHest/ponyKlubPoints
Ida Von Würden BergKAMAR'S TRIPLE SOCKSSuhrsminde Rideklub102
Janne BæktoftPITTEGÅRDENS DANCERSakskøbing Rideklub44
Vickie OlsenGRAVGAARDS ZANDERMaglebjerg Sportsrideklub42
Dorthe MunkVALLØS BELLA DONNASakskøbing Rideklub39
Frida Søgren BrammingKGS. HØRGAARD TORNADOFaxe Køre- & Rideforening33
Laura Hulvej GrastengaardKALLI LYKKEGÅRDNæstved Sportsrideklub30
Silje MadseTORSLUNDEGÅRDS VICTORYNykøbing Falster Rideklub25
Bettina LilliensøCORNETTINO'S POSEIDONMaglebjerg Sportsrideklub24
Laura Antonia LarsenZOUFFLÉ FIRFODFaxe Køre- & Rideforening21
Lina Marie Nicoline RasmussenDIVA TCLFH Rideklub20
Maria Puk HansenMINDEGAARDS SCT SCHULINOLFH Rideklub18
Camilla Lund SandbergSJAMAJKA NYHOLMSakskøbing Rideklub18
Janni JacobsenEXPRESS AF SKOVSØGÅRDNæstved Sportsrideklub17
Kirstin SkjoldshøjPAULINEBaunehøj Rideklub Næstved12
Lærke Guldborg TruelsenAURORA FIRFODFaxe Køre- & Rideforening12
Simone KyllingPASCALLFH Rideklub10
Signe Østerlund FrederiksenBACARDIFladså Rideklub10
Maibritt LøvhøjISABELLNykøbing Falster Rideklub10
Louise Tandberg JacobsenSØS MICHIGAN KIRASakskøbing Rideklub9
mie wedeWEDE'S MISS DIAMidtlollands Rideklub8
Annika Lundberg Ank DirksenRUBINASakskøbing Rideklub8
Charlotte Elisabeth HeinemannKIRELLVordingborg Sportsrideklub8
Lærke NielsenZIRANETTEBaunehøj Rideklub Næstved7
Agnes Piil HansenELIZAHLFH Rideklub7
Frida Løvgreen JessenGOOMONG SASSICAIAVordingborg Sportsrideklub7
Dea Melanie FriebelESPRESSOFladså Rideklub6
Olivia Bille JensenPEGASUS FIRFODSuhrsminde Rideklub6
Sarah Westen KagelmannHVEDHOLMS QUICKSTEPVilhelmsdal Sportsrideklub6
Caroline RishøjLINDEGÅRDENS ZAHNANæstved Sportsrideklub6
Jannie PetersenCARRINGTONSuhrsminde Rideklub6
Heidi AndersenDIOR NOIRE OVENSKOVFaxe Køre- & Rideforening6
Simone VintherZIFFON BYHØJNæstved Sportsrideklub6
Leonora SørensenLØTH'S QUANDOSkovlundegård Rideklub6
Nina HedegaardKJELDSMINDES SURPRISEValbjerggaard Sportsrideklub5
Maria TextorMØLLEHØJENS VITARO NYHOLMVilhelmsdal Sportsrideklub5
Sarah SkjødtMAGIC SENSATIONSuhrsminde Rideklub5
Louise KochSÉRGIO BUMBLEBE BAKER-FINCHLFH Rideklub5
isabella Bodi LumbyAMAZING SURVIVORNykøbing Falster Rideklub5
Emilie NielsenSELINE FJORDLFH Rideklub5
Lene OlsenTIMBERLAKEFaxe Køre- & Rideforening5
Conni BorkWALTHER MTSakskøbing Rideklub4
Mathilde Skotte AndersenAAGAARDENS ZARTRONykøbing Falster Rideklub4
Mathilde Toxværd AaenSTALD CAKA'S SANS SALINykøbing Falster Rideklub4
Maria BendtsenUNITED SSakskøbing Rideklub3
Henrik Christen ChristfortMB DESPACITOFaxe Køre- & Rideforening3
Marie-Louise LarsenFRANZ FERDINANDFaxe Køre- & Rideforening3
Clarissa Hvidtfeldt treschowADONISSuhrsminde Rideklub3
Trude HestengenKICK PLEASURESakskøbing Rideklub3
Steffanie W MathisenPOPPELGÅRDENS DARK DIVINITYBellingegård Sportsrideklub3
Isabella LundGORSNEUADD CONTENDERBaunehøj Rideklub Næstved3
Maria Skotte AndersenAMAZING FLASH-DANCENykøbing Falster Rideklub3
natascha pedersenECLIPSENykøbing Falster Rideklub3
Nikoline Bjørkmann Holm HansenHESSELHOEJ DJSakskøbing Rideklub3
Amanda JustesenVORK'S CHA CHAFaxe Køre- & Rideforening3
Lisbeth AndersenHJORTHØJ'S ZONEFaxe Køre- & Rideforening3
Marie-Louise LarsenASKEMOSENS LASARUSFaxe Køre- & Rideforening3
Mie RasmussenDUNHAMMER ROHRVilhelmsdal Sportsrideklub3
Sophia ClausenNEAPOLITANO XXV-25Nykøbing Falster Rideklub3
Simone VintherGAVNHOLTS BELLE SELINANæstved Sportsrideklub3
Lærke DalskovDALTO AF SILKEBAKKENNæstved Sportsrideklub2
Emilie SteinmejerRISHØJS HANDSOME DREAMLFH Rideklub2
Sofia JacobineFOXY BOYNæstved Sportsrideklub2
Maiken Meglby IversenBIKININæstved Sportsrideklub2
Trude HestengenFASHION GALORESakskøbing Rideklub2
Rikke Nygaard Dahl WilstrupBARNABYNykøbing Falster Rideklub2
Cecilia EdelskovLETICIAFladså Rideklub1
Stine PedersenITZOMaglebjerg Sportsrideklub1
Leah HagbyHVEDHOLMS WILLIAMFaxe Køre- & Rideforening0



Antal poster i stævnetabel: 26


StævneDisciplinStævnedatoStatus
LFH RideklubDressur/Springning20-01-2024 - 21-01-2024Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur20-01-2024 - 21-01-2024Under afvikling
Nykøbing Falster RideklubSpringning27-01-2024 - 27-01-2024Færdig
Nykøbing Falster RideklubDressur28-01-2024 - 28-01-2024Færdig
Nykøbing Falster RideklubDressur10-02-2024 - 11-02-2024Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur17-02-2024 - 18-02-2024Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedDressur16-03-2024 - 17-03-2024Under afvikling
Vordingborg SportsrideklubDressur/Springning23-03-2024 - 24-03-2024Færdig
Nykøbing Falster RideklubSpringning28-03-2024 - 29-03-2024Færdig
Faxe Køre- & RideforeningSpringning31-03-2024 - 31-03-2024Færdig
Suhrsminde RideklubDressur06-04-2024 - 07-04-2024Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur13-04-2024 - 14-04-2024Færdig
Nykøbing Falster RideklubDressur20-04-2024 - 21-04-2024Færdig
Næstved SportsrideklubDressur/Springning20-04-2024 - 21-04-2024Færdig
Suhrsminde RideklubDressur09-05-2024 - 09-05-2024Færdig
Vordingborg SportsrideklubSpringning10-05-2024 - 10-05-2024Færdig
Skovlundegård RideklubDressur11-05-2024 - 11-05-2024Færdig
Faxe Køre- & RideforeningSpringning15-05-2024 - 15-05-2024Færdig
Valbjerggaard SportsrideklubDressur/Springning18-05-2024 - 19-05-2024Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning22-05-2024 - 22-05-2024Færdig
Maglebjerg SportsrideklubDressur/Springning25-05-2024 - 26-05-2024Færdig
LFH RideklubDressur/Springning25-05-2024 - 26-05-2024Færdig
Næstved SportsrideklubSpringning30-05-2024 - 30-05-2024Færdig
Næstved SportsrideklubSpringning31-05-2024 - 02-06-2024Færdig
Sakskøbing RideklubDressur01-06-2024 - 01-06-2024Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning05-06-2024 - 05-06-2024Færdig