Rangliste for Distrikt 5




Antal poster i resultattabel: 74

Rangliste pony dressur 2022



RytterHest/ponyKlubPoints
Sille Lykke MøldrupSPANDFIELD SUZZIE - 1Faxe Køre- & Rideforening189
Isabella Bodi LumbyDHENA HESTVANG - 1Nykøbing Falster Rideklub151
Laura Hulvej GrastengaardELMEGÅRDENS SIR KONRAD - 2Baunehøj Rideklub Næstved80
Mie Bjerre AndreasenDAHLSMINDE MILANO (DNK) - 3Nykøbing Falster Rideklub77
Laura Mila HansenGRIBSVADS GIGO JO - 2Nykøbing Falster Rideklub76
Frida Løvgreen JessenVANJA' FABIO - 2Vordingborg Sportsrideklub75
Liva KeisDON'T TOUCH - 1Suhrsminde Rideklub65
Julie CipikoffPOL'S GENO - 1Fladså Rideklub57
Benedicte Christina JensenHAAHR'S GRANADA - 1Baunehøj Rideklub Næstved52
Elva Marillo SkovPEGASUS - 2Lollands Sportsrideklub46
Cecilie Engsted LarsenLAIBEK'S OLYMPIC - 1Baunehøj Rideklub Næstved42
Regitze VilhelmsdalROMEO'S ISA - 2Vilhelmsdal Sportsrideklub41
Malou Frederikke DalgaardSKOVLUNDEGÅRDS APOLLON - 1Skovlundegård Rideklub40
Amalie Preisler ChristensenIVO - 2Sakskøbing Rideklub39
Anna Thaae VestDREAM STEP - 2Suhrsminde Rideklub38
Laura Hulvej GrastengaardBRYGGERGÅRDENS DOUBLE TROUBLE - 2Baunehøj Rideklub Næstved36
Pernille Mierzwa MortensenSKÆRGÅRDENS RUN AWAY LOVE - 1Lollands Sportsrideklub36
Andrea HedegaardVALENTINO - 1Næstved Sportsrideklub31
Laura Reffstrup Møller-HansenLUNDEMARKSGÅRDS SOLIST - 2Næstved Sportsrideklub30
Marie Guldberg LauridsenDREAM STEP - 2Suhrsminde Rideklub27
Mie Bjerre AndreasenDAHLSMINDE GLORY (DNK) - 2Nykøbing Falster Rideklub25
Frederikke Elsebeth Holte SvendsenSPIRIT - 2Lollands Rideklub25
Cirkeline Lærke lundqvistAMIGO COOKY - 3Sakskøbing Rideklub24
Clara Winther VeelPANDORAH - 1Suhrsminde Rideklub22
Caroline MadsenCARLOS - 1Næstved Sportsrideklub20
Steffanie W MathisenPOPPELGÅRDENS DA CAPO - 2Bellingegård Sportsrideklub18
Emilie FrostPAY BACK - 1Vordingborg Sportsrideklub17
Mathilde AndersenPRINCE VALIANT AF MARIENBORG - 1Faxe Køre- & Rideforening17
Amilia CipikoffLERHØJS MOWGLI - 2Fladså Rideklub16
Lærke Bøgvad KibsgaardRS LADY MARMELADE - 2Fladså Rideklub16
Anton Ploug RogrenSKY JUMPER - 2LFH Rideklub14
Alison Riegels MelchiorDINOZZO IWE - 1Vordingborg Sportsrideklub12
Laura Emilie Laulund HansenHEITHOLMS CHAMPION TO ME - 1Vilhelmsdal Sportsrideklub10
Olivia BickiSKOVLUNDEGÅRDS QAISER - 1Skovlundegård Rideklub10
Andrea HedegaardValentinoNæstved Sportsrideklub10
Celine Agerbo OlsenCHEVAL - 1Faxe Køre- & Rideforening10
Regitze Vilhelmsdalromeos isaVilhelmsdal Sportsrideklub9
Clara NielsenKRAGHERDENS LIKE A BOSS - 1Lollands Rideklub9
Fenja HechmannChopins ObelixNæstved Sportsrideklub8
Clara RasmussenKOKKEDALS TRITON - 1Næstved Sportsrideklub8
Cirkeline Lærke lundqvistKANAJA - 1Sakskøbing Rideklub8
Cecilia EdelskovBREITEN'S CATLALYIA - 2Fladså Rideklub8
Naja PedersenSKOVLUNDEGÅRDS LA'LUNA - 1Skovlundegård Rideklub7
Jasmin PedersenASLAN - 2Vordingborg Sportsrideklub6
Kaya sofie emtoft MorganGOLDEN BEAUTY - 1Vordingborg Sportsrideklub6
Cecilie NymannSKOVLUNDEGÅRDS LUCY - 1Skovlundegård Rideklub5
maria dalskovNOAH HØGHØJ - 1Skovlundegård Rideklub5
Anna Thaae VestSAPHIRE - 1Suhrsminde Rideklub5
Kamilla Melohn ChristensenKÆRGAARDENS CHOPIN - 2Faxe Køre- & Rideforening5
Olivia FalconeSKOVLUNDEGÅRDS DIAMANT - 1Skovlundegård Rideklub4
Lærke Kjærgaard LarsenSERAFINA - 2Vordingborg Sportsrideklub4
Mie PetersenOBLINGS IKAROS - 1Nakskov Og Omegns Rideklub4
Andrea Borch FrederiksenHØJ'S CORA - 1Vordingborg Sportsrideklub4
Caya JakobsenMIMIR ARNAKKE - 1Nakskov Og Omegns Rideklub3
Derya YildirimCHEROKEE - 2Vordingborg Sportsrideklub3
Alma RolvungLYKKEVANGS TINUS - 2Vordingborg Sportsrideklub3
Lærke Lemvig OlsenMINI MULE - 3Sydhavs Rideklub3
Alba MøllgaardSJAKO - 3Viemose Rideklub3
Nikoline JakobsenCASTLETURVIN SMOKEY PICKLE - 1Faxe Køre- & Rideforening3
Mathilde StentebjergASKMON NORDAN - 1Sakskøbing Rideklub3
Emma Clifford LundenMISTER MALTA LERGRAVEN - 2Viemose Rideklub3
Caroline Sally GrueFLYING CHEROKEE - 1Valbjerggaard Sportsrideklub3
Ella FerTRIANA - 1Fladså Rideklub2
Signe Riise-KnudsenSKOVLUNDEGÅRDS LA'LUNA - 1Skovlundegård Rideklub2
Emilie NielsenSTEGSTEDGAARDS ALWILDA - 1Suhrsminde Rideklub2
Clara olsenCLAREVIEW SKIP - 1Vordingborg Sportsrideklub2
Alba MøllgaardGORGEOUS AF MØLLEVANG - 2Viemose Rideklub2
Kamilla NielsenKIWI ELGHUSETS - 1Suhrsminde Rideklub2
Carolina Vangkilde SommerlundFREDDY - 3Næstved Sportsrideklub2
Wilma Bjørk HansenROLØKKE TIRAMISU - 1Nakskov Og Omegns Rideklub2
ea sandgrenØSTERVANGS AVANTI - 2Valbjerggaard Sportsrideklub1
Edith Paludan SeedorffPERTHOG GAME PLAYER - 1Maglebjerg Sportsrideklub1
Klara Ahlmann PetersenÅMOSEGAARD'S DHARMA - 1Vordingborg Sportsrideklub1
Ronja Beier RasmussenSKOVLUNDEGÅRDS LUCY - 1Skovlundegård Rideklub1



Antal poster i resultattabel: 142

Rangliste hest dressur 2022



RytterHest/ponyKlubPoints
Frida Løvgreen JessenHITCHCOCK FIRFODVordingborg Sportsrideklub186
Vickie OlsenGAMMELENGGÅRDS AQUIDOMaglebjerg Sportsrideklub126
Dorthe MunkPANORAMASakskøbing Rideklub120
Dorthe MunkVALLØS BELLA DONNASakskøbing Rideklub112
Jannie Surrow HedegaardSTALD-MAJBØL'S SUNGARDSakskøbing Rideklub106
Anette DamgaardGODIVASuhrsminde Rideklub98
Josefine Louise JørgensenLITTLE MISTER MADISONSydsjællands Køre- og Rideforening85
Tina Renee Jacobsen GraugaardFAUERBIRK'S AKIASakskøbing Rideklub80
June Kelberg SmithMINOSFaxe Køre- & Rideforening79
Helle Ragnhild ClausenTANGO BAILANDONæstved Sportsrideklub78
Ditte Østerholm SkriverPICHELLE LA CROZESkovlundegård Rideklub72
Jannie PetersenCARRINGTONSuhrsminde Rideklub72
Michaela LagermannPICASSOMaglebjerg Sportsrideklub67
Laura Emilia BardingLAETUS ZCATMANSuhrsminde Rideklub63
Janne BæktoftPITTEGÅRDENS DANCERSakskøbing Rideklub60
Clara ScheelMADAME CURIEFaxe Køre- & Rideforening60
Charlotte NikolajsenNIXON AF VOLLERUPGÅRDViemose Rideklub54
Kirstin SkjoldshøjCASSIOPEIABaunehøj Rideklub Næstved46
Karla Marillo SkovBARBYLON DLollands Sportsrideklub46
Mie WaelVALLØS DON DOMINGOSuhrsminde Rideklub45
Amanda BonnevieKILGAST'S SHAMIRANæstved Sportsrideklub45
Maria Skotte AndersenAMAZING FLASH-DANCENykøbing Falster Rideklub45
Leah HagbyHVEDHOLMS WILLIAMFaxe Køre- & Rideforening42
Nathalie HansenDODO KIRALollands Sportsrideklub42
Steffanie W MathisenPOPPELGÅRDENS NOTRE RAVELSakskøbing Rideklub40
Lærke SvenssonMARGARITA MARVilhelmsdal Sportsrideklub39
Caroline AlbertsenFRENDERUPS BROWN M&M'SViemose Rideklub39
Karoline JacobsenLANGAGERS JOHSEFINEFaxe Køre- & Rideforening39
Emma GrønbækCAMMELOTNykøbing Falster Rideklub38
Nina Højmose HelstedFILINE ELTONSakskøbing Rideklub36
Bettina Munkholm nilssonDIANTHUSMaglebjerg Sportsrideklub35
Laura Hulvej GrastengaardKALLI LYKKEGÅRDBaunehøj Rideklub Næstved35
Annika Lundberg Ank DirksenEGEDAL'S ATHOSSakskøbing Rideklub33
Marie-Louise LarsenFRANZ FERDINANDFaxe Køre- & Rideforening33
Janni JacobsenKAMAR'S SAGANæstved Sportsrideklub30
Malene Piszczek AndersenGØRKLINTGÅRDS SILVANONykøbing Falster Rideklub30
Trude HestengenSVALEGÅRDS HOT BOY DWBSakskøbing Rideklub30
Dea Melanie FriebelESPRESSOFladså Rideklub29
Martha AdelstenIN CASE OF FIREVordingborg Sportsrideklub28
Simone VintherGAVNHOLTS BELLE SELINANæstved Sportsrideklub27
Regitze Lund FrederiksenRØRMOSENS HERMANViemose Rideklub27
Irene de DarkoPERGENTINOFaxe Køre- & Rideforening27
Emil PedersenFLAWLESS SHAMAINFaxe Køre- & Rideforening24
Julie ReuterHEDENS MAGINakskov Og Omegns Rideklub24
Gitte Jane JørgensenHEDEBO'S ARLINOLollands Rideklub24
Tina RedlichBÆKKESKOVENS SATIZFACTIONNykøbing Falster Rideklub22
Ida TachSANTANA M.Suhrsminde Rideklub21
Annika Lundberg Ank DirksenZUCCHEROSakskøbing Rideklub21
Ida ChristiansenADELEVilhelmsdal Sportsrideklub20
Lina Marie Nicoline RasmussenDIVA TCLFH Rideklub20
Isabella Bodi LumbyPOWER POINTNykøbing Falster Rideklub20
Liza RosenbergLILLEVANGS PIERRE - 1Viemose Rideklub19
Olivia Bille JensenPEGASUS FIRFODSuhrsminde Rideklub18
Heidi AndersenDIOR NOIRE OVENSKOVFaxe Køre- & Rideforening18
Charlotte Elisabeth HeinemannKIRELLVordingborg Sportsrideklub18
Britt Houmann SandgrenKilgast's Black PearlViemose Rideklub17
Camilla NielsenNIELS-HØJNykøbing Falster Rideklub17
Mathilde Vigen nygartEGEGAARDENS KOR'ELNæstved Sportsrideklub16
Frida Søgren BrammingCLARISSAVordingborg Sportsrideklub15
Josefine Buchenskjoll BilleBOSTONNykøbing Falster Rideklub15
Mathilde VangkildeLEVITA'S CALIPPONæstved Sportsrideklub15
Hanne Alexandrine Dahl WilstrupMARIJKE ANNENykøbing Falster Rideklub15
Helene Lasse ChristensenCLAIRSakskøbing Rideklub15
Frida Søgren BrammingTOFTEGÅRDENS LAMBORGHINIVordingborg Sportsrideklub15
maria bendtsenDIVA VOGTSakskøbing Rideklub15
Pernille BalcerFJELLKAISARSydsjællands Køre- og Rideforening15
Frida Løvgreen JessenNIXON AF VOLLERUPGÅRDVordingborg Sportsrideklub15
Louise Tandberg JacobsenSØS MICHIGAN KIRASakskøbing Rideklub15
Dea Melanie FriebelRIJANA OXFladså Rideklub15
Agnes Piil HansenELIZAHVordingborg Sportsrideklub14
Stella HansenDEVINEViemose Rideklub14
Marie Broberg JørgensenRØRMOSENS RAMAZOTTISakskøbing Rideklub13
Caroline Påsch HøjKILDEBOS REGGAESuhrsminde Rideklub12
Camilla Lund SandbergSJAMAJKA NYHOLMSakskøbing Rideklub12
Marie Lundgaard AsfergLÁ FREJ F.Valbjerggaard Sportsrideklub12
Sarah WestenHVEDHOLMS QUICKSTEPVilhelmsdal Sportsrideklub12
Nikoline Bjørkmann Holm HansenLAZAR AF STALD KOFOEDSakskøbing Rideklub12
Anne UllegårdHELIOS RUN AWAY LMaglebjerg Sportsrideklub12
Mie RasmussenDUNHAMMER ROHRLollands Rideklub11
Isabella SchmidtDELANOLFH Rideklub11
Line Kosiara BørnerROLIGHEDENS JACKPOTFaxe Køre- & Rideforening10
Dorthe Nøhr LarsenMUSSEVordingborg Sportsrideklub10
Maja PakulaKING OF HEARTNykøbing Falster Rideklub10
Sarah Westen KagelmannHVEDHOLMS QUICKSTEPVilhelmsdal Sportsrideklub10
Kamille Laura Tjørnebjerg HansenGODIVASuhrsminde Rideklub10
Anja RasmussenNØRREKÆR'S ISAKMidtlollands Rideklub10
Linda ZachoRUGHOLM JUNEFaxe Køre- & Rideforening10
Emma B. PedersenCADDYFladså Rideklub10
Cecilie Brahe AndersenGOT2B DELICIUSLollands Sportsrideklub9
Katrine Stilund JeppesenZOYA WSuhrsminde Rideklub9
Louise JørgensenLFH'S LANCETLFH Rideklub9
Simone VintherABILDGAARDS SILHUETTENæstved Sportsrideklub9
Sandra Busk AndersenBEYOND COMMON LOVEVordingborg Sportsrideklub8
Leah Brix-HansenIM A GOLDEN PEPPYVordingborg Sportsrideklub8
Catrine Bæchmann HornBACCHUSNæstved Sportsrideklub8
Cecilie Scheel RasmussenØSTERGAARD'S LAVINIASuhrsminde Rideklub8
Laura Kähler NorskerEXPRESS AF SKOVSØGÅRDNæstved Sportsrideklub7
Alberthe AndersenMAN KELLBaunehøj Rideklub Næstved7
Mie Freja Dangaard JensenPERLENZIO LALFH Rideklub7
Julie VahlkvistZEPPELINBaunehøj Rideklub Næstved6
Mathilde Toxværd AaenSTALD CAKA'S SANS SALINykøbing Falster Rideklub6
Helena PelagalliMONIQUE AF SKOVVANGFladså Rideklub5
Mikala PedersenDREAMERS OZZY OSBOURNESakskøbing Rideklub5
Julie Dam-MikkelsenSOKHØJ'S TEMPTATIONNykøbing Falster Rideklub5
Maria Bille RasmussenLESTERViemose Rideklub5
naia SørigeMAJAMaglebjerg Sportsrideklub5
Laura Fich BendtsenD' ARTAGNONMøns Sportsrideklub5
Maibritt LøvhøjISABELLNykøbing Falster Rideklub5
sisse jensenBIANCA DE NEROSydsjællands Køre- og Rideforening5
Cecilie NymannFANCIE FAN DE STYTTENSkovlundegård Rideklub5
Isabel CramerKOPP'S JAIN DE DIAMANTFaxe Køre- & Rideforening5
jennifer lundbyBLUE LEADER (NO)Viemose Rideklub5
Margit AgerskovHEARTLAND PRYDSHOLMFaxe Køre- & Rideforening4
Marie LyhneJULIUSBellingegård Sportsrideklub4
Lone ThorsenSAPO PRIDESkovlundegård Rideklub4
Lene OlsenTIMBERLAKEFaxe Køre- & Rideforening4
Josefine Buchenskjoll BilleSOKHØJ'S TEMPTATIONNykøbing Falster Rideklub4
Henriette SchneiderBAINT FAN 'E LANGE EKERSFaxe Køre- & Rideforening4
Lisa HøjkildeAK4Viemose Rideklub3
Ann-cecilie BangDIZLINykøbing Falster Rideklub3
Silja Gretha CramerFUGAZYFaxe Køre- & Rideforening3
Clara BobergSØGÅRD'S CAMPARIValbjerggaard Sportsrideklub3
Lisa HøjkildeREJAViemose Rideklub3
Victoria Dorthea MunkKALLI LYKKEGÅRDSakskøbing Rideklub3
Liselotte Bang MortensenTHEAVordingborg Sportsrideklub3
Mona MortensenSHARONSuhrsminde Rideklub3
Cecilie KristensenSURPRICE (Søren)LFH Rideklub3
Maria Puk HansenMINDEGAARDS SCT SCHULINOLFH Rideklub3
Clara olsenPRÆST'S BONAPARTEVordingborg Sportsrideklub3
Silje MadsenDYCOTT PRINCE NOAHNykøbing Falster Rideklub3
Silje MittertreinerMINDEGAARDS SCT SCHULINOLFH Rideklub3
Silje MadseDYCOTT PRINCE NOAHNykøbing Falster Rideklub3
Signe Brun klemmensenLYKKEBO'S HALLEYVordingborg Sportsrideklub2
Sofia MadsenDYCOTT PRINCE NOAHNykøbing Falster Rideklub2
Hanne BratholmLILLE VÅLANDS VELOCELFH Rideklub2
Julie Dam-MikkelsenSKOVLUNDEGÅRDS MATADORNykøbing Falster Rideklub2
Kristina RasmussenHILL TOP CHABLISSakskøbing Rideklub2
Vicktoria Josephine Gottschalck RasHP LE SOLEILMaglebjerg Sportsrideklub1
Kamilla Høybye StrøbækCATALINO PNykøbing Falster Rideklub1
Anette DamgaardEGEDAL'S TAYLORSuhrsminde Rideklub1
Maria TextorMØLLEHØJENS VITARO NYHOLMViemose Rideklub1
Freya Frølich Moegreen KristensRASTOX DON MINOSkovlundegård Rideklub1



Antal poster i stævnetabel: 52


StævneDisciplinStævnedatoStatus
Faxe Køre- og RideforeningDressur15-01-2022 - 16-01-2022Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur12-02-2022 - 13-02-2022Færdig
Suhrsminde RideklubDressur17-02-2022 - 17-02-2022Færdig
Nakskov Og Omegns RideklubDressur/Springning26-02-2022 - 27-02-2022Under afvikling
Valbjerggaard SportsrideklubDressur/Springning05-03-2022 - 06-03-2022Under afvikling
Nykøbing Falster RideklubDressur19-03-2022 - 20-03-2022Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning19-03-2022 - 20-03-2022Færdig
Vordingborg SportsrideklubDressur26-03-2022 - 27-03-2022Færdig
Faxe Køre- & RideforeningSpringning30-03-2022 - 30-03-2022Under afvikling
Nykøbing Falster RideklubDressur/Springning14-04-2022 - 15-04-2022Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur23-04-2022 - 24-04-2022Færdig
Suhrsminde RideklubDressur30-04-2022 - 30-04-2022Færdig
Suhrsminde RideklubDressur01-05-2022 - 01-05-2022Færdig
Skovlundegård RideklubDressur06-05-2022 - 07-05-2022Under afvikling
Næstved SportsrideklubN/A30-04-2022 - 01-05-2022Færdig
Maglebjerg SportsrideklubDressur/Springning14-05-2022 - 15-05-2022Under afvikling
Suhrsminde RideklubDressur26-05-2022 - 26-05-2022Færdig
Viemose RideklubDressur/Springning28-05-2022 - 29-05-2022Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning19-05-2022 - 19-05-2022Færdig
LFH RideklubDressur/Springning28-01-2022 - 30-01-2022Under afvikling
Næstved SportsrideklubDressur04-06-2022 - 05-06-2022Færdig
Næstved SportsrideklubSpringning06-06-2022 - 06-06-2022Færdig
Vordingborg SportsrideklubDressur/Springning11-06-2022 - 12-06-2022Færdig
LFH RideklubDressur/Springning11-06-2022 - 12-06-2022Færdig
Fladså RideklubDressur19-06-2022 - 19-06-2022Færdig
Valbjerggaard SportsrideklubDressur/Springning18-06-2022 - 19-06-2022Under afvikling
Lollands RideklubDressur14-06-2022 - 14-06-2022Færdig
Nykøbing Falster RideklubSpringning25-06-2022 - 25-06-2022Færdig
Valbjerggaard SportsrideklubDressur/Springning13-08-2022 - 14-08-2022Færdig
Maglebjerg SportsrideklubDressur/Springning20-08-2022 - 21-08-2022Færdig
Skovlundegård RideklubDressur28-08-2022 - 28-08-2022Færdig
Næstved SportsrideklubSpringning27-08-2022 - 28-08-2022Færdig
Sydsjællands Køre- og RideforeningDressur/Springning09-09-2022 - 11-09-2022Færdig
Vordingborg SportsrideklubDressur/Springning10-09-2022 - 11-09-2022Færdig
Lollands RideklubDressur14-09-2022 - 14-09-2022Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur17-09-2022 - 18-09-2022Færdig
Nykøbing Falster RideklubDressur17-09-2022 - 18-09-2022Under afvikling
Viemose RideklubDressur/Springning24-09-2022 - 25-09-2022Færdig
Suhrsminde RideklubDressur01-10-2022 - 02-10-2022Færdig
Faxe Køre- & RideforeningSpringning12-10-2022 - 12-10-2022Færdig
LFH RideklubDressur/Springning14-10-2022 - 16-10-2022Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedDressur/Springning22-10-2022 - 23-10-2022Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur29-10-2022 - 29-10-2022Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur30-10-2022 - 30-10-2022Færdig
Lollands RideklubDressur/Springning05-11-2022 - 06-11-2022Under afvikling
Nykøbing Falster RideklubDressur/Springning12-11-2022 - 13-11-2022Færdig
Næstved SportsrideklubDressur/Springning24-09-2022 - 25-09-2022Færdig
Vordingborg SportsrideklubDressur/Springning19-11-2022 - 20-11-2022Færdig
Faxe Køre- & RideforeningDressur26-11-2022 - 27-11-2022Færdig
Valbjerggaard SportsrideklubDressur/Springning09-12-2022 - 11-12-2022Under afvikling
Suhrsminde RideklubDressur04-12-2022 - 04-12-2022Færdig
Suhrsminde RideklubDressur08-07-2022 - 08-07-2022Færdig