Rangliste for Distrikt 5




Antal poster i resultattabel: 9

Rangliste pony dressur 2018



RytterHest/ponyKlubPoints
Agnete Søbygaard LudvigsenGREDSTEDGAARDS GISMO STAR - 1Næstved Sportsrideklub75
Olivia Bille JensenPEGASUS - 2Sakskøbing Rideklub69
Steffanie W MathisenHOVGAARDS CALYPSO - 2Bellingegård Sportsrideklub50
Laura Emilia BardingRS PRIVATE DANCER - 1Sakskøbing Rideklub31
Katja Noa ChristensenRØNNELY'S MANGO - 1Lollands Sportsrideklub28
Lea Andreassen TorabiANDOR BKO - 1Skovlundegård Rideklub15
Ida TachHAYMO'S IVANHOE - 1Nykøbing Falster Rideklub15
Amalie Stubgaard RudbækELMEGÅRDENS SIR KONRAD - 2Baunehøj Rideklub Næstved8
Amalie Dzienis RavnBJELDBAKS BINGO - 1Sakskøbing Rideklub8



Antal poster i resultattabel: 33

Rangliste hest dressur 2018



RytterHest/ponyKlubPoints
Kirstin SkjoldshøjCASSIOPEIABaunehøj Rideklub Næstved82
Annielle Anja ClausenDON POBLANOSakskøbing Rideklub60
Karoline Krøyer JensenMERCURYSakskøbing Rideklub58
Amalie Lund KochHIEROGLYF FIRFODLollands Sportsrideklub48
Benedikte Brebøl WindfeldLORENZOLollands Sportsrideklub28
Amalie Lund KochHALMTOFTE BLICKFANGLollands Sportsrideklub28
Dorthe MunkPANORAMAMidtlollands Rideklub25
Camilla Louise KelfastSIGNORINALollands Sportsrideklub23
Caroline AlbertsenQUINTUSBaunehøj Rideklub Næstved21
Amalie Lund KochHALMTOFTE AMOURETTELollands Sportsrideklub21
Annika Lundberg Ank DirksenZUCCHEROSakskøbing Rideklub15
Hanne Brebøl ThorsenLAZANTA HAVDALLollands Sportsrideklub15
Marie-Louise LarsenASKEMOSENS LASARUSFaxe Køre- & Rideforening14
Begitte Skov LarsenALLYOUSEARCH4IS FIRFODLollands Sportsrideklub14
Anne-Dorthe BuckSTRATEGI ALSTRUPSakskøbing Rideklub13
Trine KristjandottirSOLO LIGHTFOOTSakskøbing Rideklub13
Maria Skotte AndersenDRUEBROGAARD'S COLIBRINykøbing Falster Rideklub13
Irene de DarkoMONTEREYFaxe Køre- & Rideforening11
Caroline AlbertsenCUBA AJKBaunehøj Rideklub Næstved11
Matilde HansenHITCHCOCK FIRFODVordingborg Sportsrideklub10
Mie WaelDINEROLollands Sportsrideklub10
Kiri StiglerNOVEMBER SURPRICEVordingborg Sportsrideklub8
Tanja LohseCOPELIASakskøbing Rideklub8
Eva StoltzeSMOOTH DIAMONDFaxe Køre- & Rideforening8
Karoline Krog HansenSKOVTOFTENS REPLAYSakskøbing Rideklub6
Louise PedersenDREAMERS OZZY OSBOURNESakskøbing Rideklub6
Helle Ragnhild ClausenTANGO BAILANDOSydsjællands Køre- og Rideforening5
Helle FrejlevPOMPEISakskøbing Rideklub5
Gitte Bredahl AndersenPOPPELGÅRDENS ROBIN HOODNykøbing Falster Rideklub4
Mette WeirsøeUNIQUE AF SKOVVANGNæstved Sportsrideklub4
Deepa Schølin EnevoldsenKIELSGAARDENS PETANQUESydsjællands Køre- og Rideforening4
birthe kochHEDEGAARDENS DONNABELLSakskøbing Rideklub3
June Kelberg SmithMINOSFaxe Køre- & Rideforening1



Antal poster i stævnetabel: 12


StævneDisciplinStævnedatoStatus
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning23-02-2018 - 25-02-2018Færdig
Nykøbing Falster RideklubSpringning29-03-2018 - 30-03-2018Færdig
Faxe Køre- og RideforeningDressur24-03-2018 - 25-03-2018Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedDressur31-03-2018 - 02-04-2018Færdig
Sakskøbing RideklubDressur23-06-2018 - 23-06-2018Færdig
Nykøbing Falster RideklubSpringning30-06-2018 - 01-07-2018Færdig
Lollands SportsrideklubDressur18-08-2018 - 19-08-2018Færdig
Sakskøbing RideklubDressur25-08-2018 - 26-08-2018Færdig
Faxe Køre- og RideforeningDressur14-09-2018 - 16-09-2018Færdig
Nykøbing Falster RideklubDressur13-10-2018 - 14-10-2018Færdig
Baunehøj Rideklub NæstvedSpringning21-10-2018 - 21-10-2018Færdig
Faxe Køre- og RideforeningDressur24-10-2018 - 24-10-2018Færdig
Du er her: Hjem Ranglisten Rangliste 2018 for dressur